Wiadomości

  • 4 września 2014
  • 6 września 2014
  • wyświetleń: 5851

Remonty dróg dobiegają końca...

W Bielsku-Białej dobiegają końca prace remontowe dróg mieszczących się w centrum miasta. Nowe nawierzchnie jezdni, chodników oraz wzmocnione konstrukcje posiadają już ulice Grunwaldzka i Dąbrowskiego (otwarte dla ruchu w ostatnich dniach sierpnia). Dodatkowo pierwsza z nich została poszerzona w celu wydzielenia pasa lewoskrętu dla obu kierunków.

Ulica Dąbrowskiego
Ulica Dąbrowskiego po remoncie · fot. KO / bielsko.info


Ulica Grunwaldzka
Ulica Grunwaldzka po remoncie · fot. KO / bielsko.info


Przejezdne są też Sixta i Słowackiego, lecz na wlotach ulic Mickiewicza, Krasickiego oraz na wjeździe do Bielskiego Centrum Kultury trwają jeszcze roboty porządkowe i nawierzchniowe.

Ulica Sixta
Ulica Sixta jest już przejezdna · fot. KO / bielsko.info


Dobra wiadomość czeka również na kierowców, którzy z niecierpliwością wypatrują zakończenia robót przy ulicy Kwiatkowskiego. Nastąpi ono 19 października bieżącego roku.

Jak informuje Krzysztof Rogala - główny inżynier Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej: Przebudowa mostu jest realizowana zgodnie z planem, płyta główna wykonana. W realizacji pozostają kapy chodnikowe oraz montaż barier zabezpieczających. Roboty drogowe na odcinku od ronda przy ulicy Kwiatkowskiego do mostu na rzece Białej zostały wykonane w zakresie nawierzchni jezdni w warstwach podbudowy asfaltowej i warstwy ścieralnej, nawierzchni chodników. Wykonano także zatoki autobusowe w konstrukcji betonowej. Zatem do połowy października na wspomnianym odcinku obowiązuje objazd do ulicy Komorowickiej.

most, Białka, remont
Przebudowa mostu na rzece Białce zakończy się 19 października. · fot. KO / bielsko.info


Na tym jednak nie kończą się plany inwestycji drogowych, które będą realizowane w stolicy Podbeskidzia. W ostatnim czasie rozpoczęto przebudowę ulicy Kolistej, a w kolejnych latach zostaną przeprowadzone dalsze etapy rozbudowy ulicy Żywieckiej na długości ponad 4,2 km. Obejmą one m.in. budowę ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej - PCK -Skłodowskiej-Curie czy dwóch przejść podziemnych.

KO / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.