bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2014
  • wyświetleń: 1401

53-latek znęcał się nad bliskimi

Sprawcy, którzy dopuszczają się przemocy wobec najbliższych traktowani są przez organy ścigania z coraz większą surowością, o czym przekonał się 53-letni bielszczanin. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III po kolejnej awanturze domowej, w czasie której znęcał się nad rodziną. Zgodnie z decyzją prokuratury sprawca musi opuścić zajmowane do tej pory mieszkanie.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z rodzicami - 86-letnim ojcem, 82-letnią matką oraz swoim 26-letnim synem. W czasie kłótni pobił domowników, groził im śmiercią. Wulgarnie odnosił się do rodziców i syna.

Mundurowi zatrzymali awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu do 5 lat za kratami. Prokurator, na wniosek policji zastosował wobec zatrzymanego dozór oraz nakazał mu opuścić zajmowane do tej pory mieszkanie.

Środek w postaci nakazu opuszczenia mieszkania stosowany jest coraz częściej wobec sprawców tych przestępstw, po to aby zapobiec eskalacji agresji i negatywnych zachowań wobec najbliższych.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.