bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2014
  • wyświetleń: 1922

Nagroda za modernizację zapory

AQUA S.A. otrzymała tytuł Modernizacji Roku 2013 w kategorii „obiekty przemysłowo-inżynieryjne” za realizację zadania „Modernizacja zapory wodnej na rzece Wapienica”.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród XVIII Edycji Konkursu "Modernizacja Roku 2013" odbyło się 28 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Tytuły oraz wyróżnienia zostały wręczone w 12 kategoriach. Do pierwszego etapu XVIII Edycji konkursu zgłosiły się 932 realizacje, z których wyłoniono 62 obiekty ubiegające się o najwyższe laury.

Tytuł Modernizacji Roku 2013 dla AQUA S.A. został przyznany za remont strony odpowietrznej zapory w Wapienicy, która w 2013 roku obchodziła jubileusz 80-lecia swojego istnienia. Remont, który prowadzony był w latach 2009-2013 od przygotowania technologii, doboru materiałów, prac odtworzeniowych, stanowi zwieńczenie działań rewitalizacyjnych zapory.

Tytuł Modernizacji Roku 2013 dla zapory wodnej
Tytuł Modernizacji Roku 2013 dla zapory wodnej na rzece Wapienica. · fot. UM Bielsko-Biała


Ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.

Jury konkursowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele świata nauki, organizacji branżowych, architekci oceniali między innymi:
- poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych,
- funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów i budowli,
- poziom zachowania architektury budynków, budowli i innych elementów zabytkowych,
- nowoczesność stosowanej technologii,
- stosowanie nowej techniki w realizacji i w procesach technologicznych,
- jakość stosowanych materiałów (trwałość, estetyka).

Konkursowi towarzyszyło również internetowe głosowanie Plebiscyt MR 2013, w którym swoje głosy oddało 115 tys. osób. Obiekt AQUA S.A. został również doceniony przez internautów, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „obiekty przemysłowo-inżynieryjne”.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.