Wiadomości

  • 2 września 2014
  • wyświetleń: 3209

Bezpieczna droga do szkoły

W szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

Działania policjantów polegają na edukowaniu najmłodszych, tak aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać w drodze do szkoły. Na zajęciach stróże prawa uczą pierwszoklasistów prawidłowego przekraczania jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Mundurowi kontrolują również transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Wczoraj policjanci z drogówki odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mazańcowicach. W czasie inauguracji roku szkolnego asp. Krzysztof Stankiewicz z wydziału ruchu drogowego zwracał się do najmłodszych i ich rodziców, prosząc o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Poruszył kwestię dowożenia dzieci do szkoły i prosił, aby zatrzymywać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczać widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię. Informował także o konieczności stosowania elementów odblaskowych i przekazał pierwszoklasistom opaski odblaskowe.

policjant w szkole
Policjanci z drogówki odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mazańcowicach. · fot. KMP Bielsko-Biała


Poza działaniami profilaktycznymi prowadzonymi wśród dzieci i młodzieży, w okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierujących. Zwracają uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują stan trzeźwości i prawidłowe parkowanie. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczny powrót do szkoły.

patrol, policja, kontrola
Pojawi się więcej patroli w okolicach szkół. · fot. KMP Bielsko-Biała

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.