bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2014
  • wyświetleń: 2986

TV: Strażacy oblani zimną wodą

Zastępca Komendanta Miejskiego st. bryg. Krzysztof Grygiel, Dowódca JRG nr 1 bryg. Zbigniew Mizera i Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego bryg. Tomasz Kania podjęli wyzwanie i wzięli udział w akcji Ice Bucket Challenge.

W ramach akcji charytatywnej "Zatrzymajmy ALS", strażacy zostali nominowani do "Ice Bucket Challenge". Pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej pomogli chorym na stwardnienie boczne zanikowe, wpłacając fundusze na konto fundacji Dignitas Dolentium.



O co chodzi w #IceBucketChallenge?

Akcja jest pomysłem Coreya Griffina, przedsiębiorcy z USA, którego przyjaciel, baseballista Pete Frates choruje na stwardnienie zanikowe boczne i to właśnie filmik Fratesa nadał rozgłos akcji.

Najpierw dołączali do niej inni sportowcy, później również politycy i inni celebryci. Polega ona na tym, że każda osoba nominuje kolejne 3 do nagrania filmiku w ciągu 24 godzin, każda z nich musi wpłacić 100 dolarów na rzecz ALS Association - amerykańskiej organizacji, która pomaga osobom chorym na ALS.

W ogólnoświatowej akcji udział wzięło wielu polityków, aktorów, sportowców i przedsiębiorców. Kubłem zimnej wody oblali się między innymi: George Bush, Marcin Gortat i Bill Gates.

Do 21 sierpnia w ramach akcji #ALSicebucketchallenge na koncie stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu udało się zebrać niespełna 200 tysięcy złotych. Kwota ta stale rośnie!

BM / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.