bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 listopada 2010
  • wyświetleń: 3282

Wspólna drogowa inwestycja

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Średniej. Została ona zmodernizowana na odcinku od ulicy Cieszyńskiej do ulicy Kolonia Dolna, gdzie znajduje się granica Gminy Bielsko-Biała z Gminą Jaworze.

Wspólna drogowa inwestycja
fot. UM Bielsko-Biała


Długość przebudowanej ulicy wynosi 507 m, powierzchnia jezdni to ok. 3100 m2, a jej szerokość - 5,5 m. Po obydwu stronach ulicy powstały chodniki z kostki betonowej. Inwestycja obejmowała również budowę kanalizacji deszczowej.

Prace drogowe poprzedzone były przebudową podziemnej infrastruktury technicznej: sieci teletechnicznej, gazowej i elektrycznej. W celu ograniczenia prędkości pojazdów na prostym odcinku ulicy Średniej zastosowano środki uspokojenia ruchu w formie wysepek zwężających szerokość jezdni.

Siedem wysepek zostało rozmieszczonych na długości 450m. Prace trwały od kwietnia do października 2010 r. Wartość tej inwestycji to 2,1 mln zł, z czego 80 tys. pochodziło ze środków Gminy Jaworze.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.