bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2014
  • 29 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3185

Nie umiemy jeździć po ścieżkach?

W mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. Przybywa również cyklistów, którzy nie do końca wiedzą jak poruszać się rowerem po mieście.

Reklama

Mało kto wie, że dzieci do 10 roku życia nie mogą korzystać ze ścieżek rowerowych, gdyż w myśl przepisów uważane są za pieszych i powinny poruszać się chodnikami. O sprawie poinformowała radna Grażyna Staniszewska.

lotnisko ścieżka rowerowa
Droga rowerowa przy bielskim lotnisku · fot. UM Bielsko-Biała


- Chciałabym zwrócić się o podjęcie systemowej akcji edukacyjnej związanej ze ścieżkami rowerowymi. Najwięcej problemów rodzi ścieżka przy lotnisku, gdzie pasem ruchu dla rowerzystów jeżdżą małe dzieci - mówiła na sesji niezrzeszona radna.

Prezydent Jacek Krywult przedstawił inne zachowanie, które często obserwuje z okna swojego domu przy al. Armii Krajowej. - Choć wzdłuż alei ciągnie się ścieżka rowerowa, część rowerzystów jeździ chodnikiem, albo ulicą. Faktycznie musimy rozpocząć jakieś działania edukacyjne, aby wyeliminować takie sytuacje - wtórował radnej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.