bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3762

Miasto idzie na wojnę z KNP!

Do przedstawicieli bielskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy trafiło pismo od prezydenta Bielska-Białej, w którym gospodarz miasta domaga się zaniechania używania herbu stolicy Podbeskidzia na referendalnych ulotkach.

Reklama

Prezydent powołuje się na uchwałę rady miejskiej w sprawie herbu Miasta Bielska-Białej. Według ratusza zamieszczanie na ulotkach promujących referendum herbu Bielska-Białej jest bezprawne i narusza dobra osobiste stolicy Podbeskidzia.

referendum straż miejska
Urzędnicy uważają, że działacze Kongresu Nowej Prawicy bezprawnie używają herbu Bielska-Białej w referendalnych materiałach · fot. bielsko.info


Zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński domaga się natychmiastowego usunięcia z treści ulotek herbu oraz zaprzestania ich rozprowadzania. Urząd domaga się także złożenia oświadczenia radzie miejskiej o treści:

"Kongres Nowej Prawicy Oddział Bielsko-Biała oświadcza, iż nie uzyskał zgody Prezydenta Bielska-Białej na umieszczenie herbu Miasta Bielska-Białej na rozprowadzanych wśród mieszkańców ulotkach dotyczących referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej i za co przeprasza Mieszkańców Miasta oraz Radnych i Prezydenta Miasta".


Według wezwania powyższe oświadczenie musi zostać opublikowane na 1 stronie lokalnego tygodnika w nieprzekraczalnym terminie 10 dni od otrzymania wezwania. Brak reakcji na pismo ma skutkować skierowaniem sprawy na drogę sądową i domaganie się przez miasto 100 tys. złotych zadośćuczynienia.

Działacze KNP zapowiadają, że nie zamierzają dać się zastraszyć. - Jesteśmy gotowi ponieść najsurowsze konsekwencje i iść nawet do więzienia. Herb miasta należy do mieszkańców, a nie urzędników - informują przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy.

W poniedziałek 18 sierpnia upływa 60-dniowy termin zbiórki podpisów pod inicjatywą referendalną. Czy zwolennikom odwołania straży miejskiej udało się zebrać wymaganą ilość podpisów? Przekonamy się o tym po południu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.