bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 7146

Szkoła na osiedlu jak nowa - foto

Trwa termomodernizacja budynku wraz z montażem kolektorów słonecznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej. Jedna z największych w mieście szkół zyskuje czerwono-szarą elewację.

Reklama

Prace przy ul. Sterniczej 4 polegają na demontażu i unieszkodliwienia płyt azbestowych, wykonaniu izolacji cieplnej ścian, wykonaniu nowej elewacji - zastępującej zdemontowane szkodliwe materiały,wymianie stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymianie izolacji oraz pokrycia dachu, modernizacji instalacji c.o. wraz z montażem kolektorów słonecznych.

Termomodernizacja ZSO · fot. UM Bielsko-Biała


Koszt całego zadania, w wyniku przeprowadzonego przetargu na wybór wykonawcy robót, został określony na kwotę ponad 12 milionów złotych. Środki finansowe pozyskane na ten cel z Unii Europejskiej wynoszą ponad 10 milionów złotych, co stanowi 85 proc. kosztów całości zadania, pozostałe środki w wysokości ok. 1 mln 8 tys. zł. pochodzą z budżetu miasta.

Termin zakończenia robót budowlanych przewidywany jest na koniec listopada bieżącego roku.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.