bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2014
  • 8 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3481

Deweloper na Psim Polu?

Zielony zakątek w rejonie ulic Fałata, Browarnej i Skośnej może niebawem przeistoczyć się w plac budowy dwóch bloków mieszkalnych. Nie godzą się na to okoliczni mieszkańcy, którzy domagają się nie wyrażenia zgody na budowę.

Reklama

Pod koniec lipca do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo protestacyjne od mieszkańców ulic Browarnej, Fałata, Grottgera, Skośnej i innych znajdujących się na terenie Żywieckiego Przedmieścia. 250 osób, które podpisało petycję, nie godzi się na budowę dwóch bloków mieszkalnych na działce przy ulicy Fałata - tzw. Psim Polu.

deweloper na psim polu
Działka, na której ma powstać jedne z dwóch bloków · fot. bielsko.info


- Budowa bloków mieszkalnych na tym terenie wiązałaby się ze zniszczeniem obszaru naturalnej zieleni obejmującej jar porośnięty różnorodną roślinnością, łąkę oraz wartościowy starodrzew - alarmują mieszkańcy podpisani pod petycją, którzy dodają, że ten teren jest miejscem swobodnych zabaw dzieci z pobliskich dwóch osiedli oraz spacerów głównie starszych mieszkańców.

Protestujący obawiają się również o zaburzenie specyficznego charakteru dzielnicy, bowiem wiele domów na terenie Żywieckiego Przedmieścia pochodzi z okresu przedwojennego.

- Budowa, a tym samym przewożenie materiałów budowlanych, doprowadziłoby także do dewastacji nawierzchni starych uliczek Fałata i Grottgera, jak i też przedwojennej kostki granitowej, którą jest wyłożona ulica NMP Królowej Polski - dodają mieszkańcy.

W piśmie skierowanym do Prezydenta Bielska-Białej mieszkańcy wnioskują o nie wyrażenie zgody inwestorowi na budowę na wspomnianej działce. Obecnie w urzędzie trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.

- Na chwilę obecną trwa analiza urbanistyczna terenu. To jest proces, który będzie trwał do trzech tygodni. Po wyciągnięciu wniosków zostaną one przedstawione zarówno inwestorowi, jak i mieszkańcom - mówi Szymon Gąsowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.