Wiadomości

  • 30 lipca 2014
  • 1 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 4666

Chwila zadumy w godzinę "W"

Za nami:

W piątek będziemy obchodzić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17.00 na terenie Bielska-Białej zawyją syreny. Swoje obchody planują również lokalni działacze Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.

1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Bielsku-Białej o godz. 17.00 zawyją syreny wojewódzkiego i miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania mieszkańców. Emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty - oznaczający odwołanie alarmu. W ten sposób nasze miasto uczci zryw wolności żołnierzy AK oraz cywilnych mieszkańców stolicy w 1944 r.

O tej samej porze na cmentarzu parafii NMP Królowej Świata przy ulicy Pszczelej działacze ONR i MW z Bielska-Białej oddadzą hołd żołnierzom AK pod - zbudowanym dzięki inicjatywie lokalnej społeczności - poświęconym im pomnikiem. Cmentarz stał się miejscem pochówku znaczących w działalności AK-owskiej żołnierzy, których kwatery mieszczą się wokół pomnika.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.