bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 lipca 2014
  • wyświetleń: 2713

Cztery nowe ambulanse - zdjęcia

W poniedziałek w siedzibie Bielskiego Pogotowia Ratunkowego uroczyście zostały przekazane cztery nowe karetki: dwie specjalistyczne i dwie podstawowe.

Karetki zostały wykonane na pojazdach bazowych marki Fiat Ducato Maxi L2H2, wyposażone w silniki wysokoprężne o pojemności 3 litrów i mocy 177 KM. Zabudowa oraz wyposażenie pojazdów spełniają wymogi norm europejskich. Auta są wyposażone m.in. defibrylator z funkcją teletransmisji EKG do pracowni hemodynamiki, pompę infuzyjną, respirator, ssak oraz krzesełko kardiologiczne z możliwością jazdy po schodach.

Cztery nowe ambulanse - 28.07.2014 · fot. Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej


Rozlokowanie sprzętów oraz zabudowa wykonana został po konsultacjach z ratownikami. W każdym samochodzie znajduje się nadajnik GPS. Dzięki temu urządzeniu dyspozytor medyczny ma podgląd na mapie cyfrowej w którym miejscu w danym momencie znajduje się ambulans.

Trzy ambulanse (S1, P1, P2) stacjonować będą w siedzibie głównej BPR przy ul. Emilii Plater, czwarty - specjalistyczny (S6) będzie wyjeżdżał z siedziby PSP przy ul. Leszczyńskiej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.