bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lipca 2014
  • wyświetleń: 3344

Policjanci znów na dyskotekach

Policjanci z drogówki, wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, przeprowadzili w sobotnią noc akcję "Dyskoteka". Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających.

Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Szczyrku.

kontrola policja
Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, który pozwala na wykrycie w ślinie badanego środków odurzających.
W czasie działań przebadano blisko 1000 kierujących. Zatrzymano 4 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie" oraz dwóch, który prowadzili swoje pojazdy pod wpływem środków odurzających.

Tuż po północy na bielskiej ul. Grażyńskiego mundurowi zatrzymali 21-latka, który kierował nissanem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że 20-letni pasażer tego pojazdu był poszukiwany przez sąd. Sprawca został zatrzymany.

Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe pół roku za przestępstwa, których dopuścił się przed rokiem. Kilka minut po północy w Szczyrku na ul. Myśliwskiej miejscowi policjanci zatrzymali 19-latka z Katowic, który kierował Fiatem mając w organizmie blisko promil alkoholu.

O 3.30 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów mundurowi z drogówki zatrzymali 19-latkę kierującą Oplem. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanej dało wynik 0,6 promila alkoholu. Wszyscy kierujący stracili już swoje prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.