bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2014
  • wyświetleń: 2778

Ciężarówka stoczyła się do rzeki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W czwartek do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Kamesznicy, gdzie samochód ciężarowy przewrócił się na pobocze drogi i stoczył się na brzeg rzeki.

Kierujący samochodem ciężarowym Kamaz nie zachował należytej ostrożności podczas mijania się z drugim samochodem ciężarowym, w wyniku czego zjechał na pobocze drogi i przewrócił się na brzeg rzeki. Przewracającą się ciężarówkę i kierowcę uratowało drzewo przed wpadnięciem do koryta rzeki. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Ciężarówka wypadła z drogi - 24.07.2014 · fot. KP PSP Żywiec


Działania jednostek straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu paliwa ze zbiornika, obcięciu drzewa oraz próbie wyciągnięcia pojazdu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ciężki pluton ratownictwa technicznego z JRG nr1 z Bielska Białej oraz dźwig z KM PSP Gliwice. Okazało się jednak, że droga była zbyt wąska dla ciężkich strażackich dźwigów.

Właściciel firmy podjął decyzję, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest pocięcie auta na kawałki nad urwiskiem.

ab / bielsko.info
źródło: KP PSP Żywiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj