Wiadomości

  • 25 lipca 2014
  • wyświetleń: 2390

Policjanci wygrali radiowóz

Stoisko jakie przygotowali bielscy policjanci wspólnie z zaproszonymi partnerami okazało się bezkonkurencyjne w konkursie "Najlepsze Stanowisko Promujące Śląską Policję". W nagrodę bielscy policjanci otrzymali radiowóz.

Konkurs zorganizowano w w czasie wojewódzkich obchodów Święta Policji w katowickim Spodku. Stoisko Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej usytuowane zostało przed wejściem do Spodka i co niezaprzeczalne - było jednym z największych wśród wszystkich stoisk, które wystawiły komendy na Śląsku, biorące udział w konkursie.

Stoisko bielskiej policji w Katowicach - 24.07.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała


Zaprezentowanie tego, co w mieście i powiecie najciekawsze dla odwiedzających i mieszkańców, a zarazem skupienie uwagi i przyciągnięcie wszystkich, którzy uczestniczyli we wczorajszym święcie. Na szczęście aura, pomimo porannych opadów deszczu okazała się łaskawa i z powodzeniem mogliśmy zaprezentować przygotowane atrakcje. Goście, którzy licznie nas odwiedzili nie byli zawiedzeni, bo czekały na nich niezapomniane wrażenia, których dostarczył pokaz jazdy Andiego Mancina, czy symulacja wypadku drogowego i pokaz ratownictwa grupy „Motorat”, a także pokaz walki wręcz uczniów z klasy policyjnej.

Najmłodsi uczestniczyli w konkurach rysunkowych, które prowadziły maskotki Bolka i Lolka. Każdy mógł zasiąść za kierownicą radiowozu czy motocykla służbowego. Wszyscy odwiedzający mogli posmakować lokalnych przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Mesznej i Bystrej.

Nie lada atrakcją był dron, który latał nad Spodkiem i rejestrował obraz przekazywany na bieżąco na telebim umieszczony przed głównym wejściem. Zaprezentowano również film „Bielska Policja jutro” z wykorzystaniem latającego drona w policyjnej służbie - pościgu za sprawcą przestępstwa czy zabezpieczenia imprez masowych. A to wszystko przy akompaniamencie zespołu „Syćko gro”.

Wygrana nie była jednak od początku przesądzona, bo wszyscy wystawcy chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Przygotowane stoiska zostały ocenione przez komisję konkursową, która nagrodziła najbardziej interesujące prezentacje. O zwycięstwie przesądziła różnorodność atrakcji, jakie przygotowali policjanci z Bielska-Białej.

Puchar i kluczyki do nowego radiowozu z rąk Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza odebrał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdan Zaręba.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.