bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2014
  • wyświetleń: 2667

Komandosi mają swój kościół

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek poświęcił kościół parafii wojskowej pw. Bożego Miłosierdzia znajdujący się na terenie 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.

W uroczystości udział wzięli żołnierze, ich rodziny, władze samorządowe oraz zaprzyjaźnione służby mundurowej, a także przedstawiciele bielskiego duchowieństwa.

kościół wojskowy
Komandosi mają swój kościół · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Inicjatorem powstania świątyni i głównym orędownikiem jej powstania był ks. ppłk. Mariusz Tołwiński. Kapłan wielokrotnie wyrażał nadzieję, iż jego młoda parafia doczeka się pewnego dnia własnej świątyni. Nowy kościół powstał w dawnym budynku koszarowym, wyremontowanym i zaadaptowanym na potrzeby parafii wojskowej.

Parafię wojskową pw. Bożego Miłosierdzia w Bielsku-Białej erygował 6 października 2008 roku ówczesny biskup polowy WP Tadeusz Płoski. Do personalnej parafii, bez wydzielonego terytorium, należą przedstawiciele dowództwa i żołnierze bielskiego 18. Batalionu i Batalionu Powietrznodesantowego im. kpt. Ignacego Gazurka oraz pracownicy administracji jednostki wojskowej, wraz z rodzinami. W sumie około 1000 osób.

Do dyspozycji członków parafii pozostanie dotąd pozostawał kościół garnizonowy pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.