bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2014
  • wyświetleń: 1559

Rusza kolejna tura budżetu

W pierwszej połowie sierpnia planowane jest uruchomienie nowej odsłony strony internetowej budżetu obywatelskiego, która będzie zawierała wszystkie niezbędne informacje oraz umożliwi - na nowych zasadach - głosowanie on-line.

Rada miejska przyjęła uchwałę, która na nowo zdefiniowała zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Bielska-Białej na temat budżetu miasta na 2015 rok. Uchwała ta, wypracowana przez powołany Zespół radnych ds. Budżetu Obywatelskiego, w znakomitej części uwzględnia postulaty i uwagi mieszkańców zgłoszone podczas pierwszej edycji.

hospicjum
W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego niemalże pełna pula środków wsparła budowę hospicjum · fot. bielsko.tv


Budżet Obywatelski, zgodnie z postanowieniami uchwały, wynosi w sumie 3.750.000,00 zł (w poprzedniej edycji było to 2.000.000,00 zł), przy czym ogólna pula środków finansowych została rozdysponowana według następujących zasad:
  • kwota 1.500.000,00 zł została przeznaczona na projekty o charakterze ogólnomiejskim,
  • kwota 2.250.000,00 zł została przeznaczona na projekty o charakterze lokalnym tj. osiedlowym. Kwota ta jest rozdzielona w częściach równych, po 75.000 zł na każde Osiedle


W pierwszej połowie sierpnia planowane jest uruchomienie nowej odsłony strony internetowej budżetu obywatelskiego, która będzie zawierała wszystkie niezbędne informacje oraz umożliwi, już na nowych zasadach, głosowanie on-line.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.