Wiadomości

  • 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 1717

Biskup apeluje o wstrzemięźliwość

O wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych ofiarowaną w sierpniu w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie zaapelował biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

Na antenie radia „Anioł Beskidów” duchowny odniósł się do tragedii, jakim było zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego z 298 osobami na pokładzie oraz do trwającego konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

biskup greger
fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Biskup zachęcił wiernych na Podbeskidziu, by sierpień, który Kościół w Polsce obchodzi jako miesiąc abstynencji i szczególnej troski o trzeźwość, wstrzemięźliwość od alkoholu ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie.

- Prawie 300 niewinnych ludzi poniosło śmierć, to ogromna katastrofa. Kościół nie pozostaje obojętny. To już nie jest kwestia tylko narodu ukraińskiego, ale problem światowy. Apeluję, aby każdy, kto może podjął post i abstynencję w intencji pokoju na świecie - podkreślił biskup. Hierarcha przypomniał także, że biskupi polscy prosili w lutym br. o post w sprawie pokoju na Majdanie.

- Nie czekajmy na apel czy wezwanie pasterzy, ale w duchu odpowiedzialności włączmy się w modlitwę solidarności z cierpiącymi z powodu przemocy - dodaje bp Piotr Greger i zachęca do podążania skuteczną drogą modlitwy i postu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.