Wiadomości

  • 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 3872

Hybrydowy wariant na Górny Śląsk

Trwają prace nad dokumentacją projektową związaną z budową drogi ekspresowej S1 z Bielska-Białej do Mysłowic. Przypominamy, że w ubiegłym roku wypracowano kompromisowy wariant drogi ekspresowej.

Trwają prace nad dokumentacją projektową związaną z budową drogi ekspresowej S1, uwzględniającą dodatkowy wariant hybrydowy. Przygotowuje ją spółka KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne. Całość ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Po wykonaniu dokumentacji Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyda decyzję środowiskową dla wariantu "E". Poprzedzą ją konsultacje społeczne z mieszkańcami (również zaplanowane na ten rok).

ekspresówka s-69
W tym miejscu powstanie węzeł dróg ekspresowych S1 i S69 · fot. bielsko.info


W ostatnim czasie w Warszawie zorganizowano spotkanie ws. drogi S1, w którym udział wzięła wicepremier Elżbieta Bieńkowska oraz przedstawiciele zarządu PG Silesia, ambasador Republiki Czeskiej w Polsce, dyrektor GDDKiA w Warszawie i wójt gminy Miedźna.

Podczas spotkania przedstawiono działania PG Silesia, jak również władz gminy w temacie budowy drogi S1. Szczególną uwagę zwrócono na wypracowany kompromis. Wicepremier Elżbieta Bieńkowska i dyrektor GDDKiA w Warszawie Ewa Tomala-Borucka zadeklarowali wsparcie dla inwestycji jaką jest budowa drogi ekspresowej w wariancie "E" (hybrydowym).

W chwili obecnej trwa inwentaryzacja przyrodnicza na terenach przewidzianych pod budowę drogi ekspresowej S1. Wykonane zostały także badania geologiczne na terenach pod inwestycję.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj