bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 2009

Bielsko 20. w rankingu zamożności

Według jednego z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce - Zamożności Samorządów 2013, przeprowadzonego przez czasopismo Wspólnota - Bielsko-Biała, jako miasto na prawach powiatu, znajduje się na 20. miejscu.

Stolica Podbeskidzia wypadła średnio w rankingu Zamożności Samorządów 2013. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to lepsza pozycja niż w ubiegłym roku, kiedy to nasze miasto zajmowało 22. miejsce. W tegorocznym rankingu brano pod uwagę 48 miast na prawach powiatu.

- Poziom zadłużenia samorządów utrzymuje się (już trzeci rok z rzędu) na mniej więcej stabilnym poziomie. Poziom długu zmniejszył się w gminach i powiatach, natomiast wzrósł w miastach na prawach powiatu i województwach - interpretuje wyniki autor rankingu prof. Paweł Swianiewicz.

Opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane są na podstawie danych z GUS. Z racji tego, iż są opracowywane na bazie zestandaryzowanych wskaźników, często są wykorzystywane przez samorządy np. na sesjach rad. Rankingi Wspólnoty ukazują tempo rozwoju oraz świadczą o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych, podejmowanych przez samorządy.

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.