Wiadomości
- 22 lipca 2014
- wyświetleń: 2310
Bielsko 20. w rankingu zamożności
Według jednego z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce - Zamożności Samorządów 2013, przeprowadzonego przez czasopismo Wspólnota - Bielsko-Biała, jako miasto na prawach powiatu, znajduje się na 20. miejscu.
Stolica Podbeskidzia wypadła średnio w rankingu Zamożności Samorządów 2013. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to lepsza pozycja niż w ubiegłym roku, kiedy to nasze miasto zajmowało 22. miejsce. W tegorocznym rankingu brano pod uwagę 48 miast na prawach powiatu.
- Poziom zadłużenia samorządów utrzymuje się (już trzeci rok z rzędu) na mniej więcej stabilnym poziomie. Poziom długu zmniejszył się w gminach i powiatach, natomiast wzrósł w miastach na prawach powiatu i województwach - interpretuje wyniki autor rankingu prof. Paweł Swianiewicz.
Opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane są na podstawie danych z GUS. Z racji tego, iż są opracowywane na bazie zestandaryzowanych wskaźników, często są wykorzystywane przez samorządy np. na sesjach rad. Rankingi Wspólnoty ukazują tempo rozwoju oraz świadczą o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych, podejmowanych przez samorządy.
- Poziom zadłużenia samorządów utrzymuje się (już trzeci rok z rzędu) na mniej więcej stabilnym poziomie. Poziom długu zmniejszył się w gminach i powiatach, natomiast wzrósł w miastach na prawach powiatu i województwach - interpretuje wyniki autor rankingu prof. Paweł Swianiewicz.
Opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane są na podstawie danych z GUS. Z racji tego, iż są opracowywane na bazie zestandaryzowanych wskaźników, często są wykorzystywane przez samorządy np. na sesjach rad. Rankingi Wspólnoty ukazują tempo rozwoju oraz świadczą o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych, podejmowanych przez samorządy.
ZOBACZ TAKŻE
Petycja z ponad 1500 podpisami trafiła do Ratusza. Młodzi apelują o bezpłatną komunikację dla uczniów
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
5,3 mln zł dla Bielska-Białej na Polską Stolicę Kultury. Sejmik przyjął uchwałę
Windykacja, zaległe faktury i miejskie pieniądze. Rosną pytania o finanse TS Podbeskidzie
Gorący tematPoseł Bronisław Foltyn przemawiał w Sejmie z olbrzymim pudłem prezerwatyw i balonem w ręce
Protesty branży odzieżowej i obuwniczej. Konfederacja przeciw rozszerzeniu systemu SENT
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











