bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2014
  • wyświetleń: 2289

Kolejny pożar lasu w Straconce

6 jednostek straży pożarnej zostało wysłanych w niedzielę przed godziną 21.00 do straceńskich lasów przy ulicy Górskiej. Pożarem objęte było około 100 mkw poszycia leśnego.

Na szczęście strażakom udało się szybko opanować pożar i nie doszło do jego rozprzestrzenienia na większy obszar. Działania strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 wspierali druhowie z OSP Straconka oraz Lipnik. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieustalonego sprawcę.

To już drugi pożar w tym roku na terenie Leśnictwa Stracona. Poprzedni miał miejsce końcem maja, wówczas spaliło się około 30 arów uprawy buka z 2014 roku. Wtedy działania strażaków utrudniał górski teren oraz brak dostępu do wody.

Strażacy oraz leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas popytu w lesie, o nieużywanie otwartego ognia. W razie zauważenia pożaru należy niezwłocznie powiadomić Straż Pożarną lub najbliższe nadleśnictwo.

ab / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.