bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2014
  • wyświetleń: 4642

Grupowa bójka w centrum miasta

Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom, którzy osiem miesięcy temu brali udział w bójce.

Jak ustalono w dniu 26 października 2013 roku grupa znajomych spotkała się w klubie muzycznym w centrum Bielska-Białej, gdzie spożywała alkohol. Około godziny 2:00 dnia następnego uczestnicy spotkania udali się do pobliskiego lokalu gastronomicznego, gdzie zamówili posiłek. W tym samym czasie inna grupa znajomych udała się do tego samego lokalu gastronomicznego. Przed lokalem pomiędzy grupami wywiązała się sprzeczka, która została spowodowana rozpychaniem się jednego z oskarżonych.

Uczestnicy kłótni zaczęli wyzywać się wulgaryzmami, a następnie pomiędzy nimi rozpoczęło się fizyczne starcie, w którym aktywnie uczestniczyli oskarżeni. Pozostałe osoby albo próbowały pomóc rannym, albo stały z boku, albo starały się rozdzielić uczestników bójki. Podczas zdarzenia padały ciosy zadawane otwartą dłonią, pięściami oraz kopnięcia nogami. Nie używano niebezpiecznych przedmiotów.

Każdy z uczestników był jednocześnie atakowanym, jak i atakującym, co doskonale odzwierciedla zapis monitoringu miejskiego. Przybyły na miejsce patrol Straży Miejskiej dokonał zatrzymania uciekających osób i wezwał na miejsce karetkę pogotowia do pięciu osób, które doznały obrażeń fizycznych.

W trakcie zdarzenia jedna osoba - 25-letni oskarżony - doznała poważnych obrażeń głowy, które stanowiły chorobę realnie zagrażającą życiu, dwie osoby doznały obrażeń w postaci stłuczeń i skręceń kończyn, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni oraz dwie osoby doznały obrażeń w postaci stłuczeń, krwiaków i otarć, naruszających czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.