bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2014
  • wyświetleń: 2195

Uroczysta gala bielskiej policji

W Bielskim Centrum Kultury policjanci garnizonu bielskiego, wspólnie z mundurowymi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 95. rocznicy powstania Policji.

Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe pagony założyło 196 policjantów. Najwięcej, bo aż 103, uzyskało stopień sierżanta. Czternastu policjantów odznaczonych zostało medalami
"Za długoletnią służbę" oraz odznakami "Zasłużony policjant".

Uroczysta gala bielskiej policji - 17.07.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała


Złotą odznakę "Zasłużony policjant" otrzymał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdan Zaręba. Kilkunastu policjantów i pracowników cywilnych Policji, za rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi przez przedstawicieli władz samorządowych.

Doniosłym momentem uroczystości było oficjalne przekazanie umowy przez Zastępcę Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotra Kucię przedsiębiorcy, który zajmie się budową nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Koszt inwestycji to 79 milionów złotych. Nowa komenda ma powstać do końca 2017 roku.

W czasie apelu Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej podziękował osobom, które szczególnie troszczą się o sprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie, m. in. Prezydentowi Bielska-Białej i Staroście Bielskiemu. Uroczystości uświetnił występ policyjnej orkiestry.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.