bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2014
  • 18 lipca 2014
  • wyświetleń: 7468

Lotnisko wpisane do rejestru

Lotnisko w Kaniowie (EPKW) zostało wpisane do rejestru lotnisk cywilnych pod numerem 65 - poinformował Piotr Ołowski, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wcześniej obiekt miał status lądowiska.

Wpisu dokonano 10 lipca jako lotniska użytku wyłącznego, z drogą startową o nawierzchni sztucznej, o kodzie referencyjnym lotniska 1A, dla samolotów i śmigłowców, z nieprzyrządowym podejściem do lądowania.

Zmiana statusu lotniska pozwala na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Przypominamy, że na początku roku spółka zarządzająca obiektem zagroziła zawieszeniem działalności lotniczej. Było to bezpośrednio związane z koniecznością płacenia wyżej wymienionego podatku.

Lotnisko w Kaniowie - 11.08.2013 · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Lotnisko otwarto w 2009 roku. Ma kod EPKW. Zarządza nim Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. z siedzibą w Kaniowie, przy ul. Stefana Kóski 43. Całkowita długość pasa lotniska to obecnie 700 metrów (przesunięty próg 13). Dostępne jest paliwo Avgas 100LL i JET A-1.aka / bielsko.info
źródło: lotniczapolska.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.