bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2014
  • wyświetleń: 2441

Rowerowa pielgrzymka na Saharę

Dziewięcioro rowerzystów, w tym dwóch księży, rozpoczęło wczesnym rankiem 16 lipca rowerową pielgrzymkę z diecezji bielsko-żywieckiej na Saharę.

Planują w 40 dni pokonać prawie 5 tys. kilometrów, jadąc do Maroka przez Czechy, Niemcy, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Po drodze odwiedzą Ołomuniec, Dachau, Vichy, Lourdes, Pampelunę, Fatimę, Sevillę, Tanger, Merzougę. To część projektu "Rozkręć wiarę z nadzieją".

Ruszyła pielgrzymka na Saharę - 17.07.2014 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Oficjalnie pielgrzymka rozpoczęła się 15 lipca od spotkania ekipy rowerzystów i ludzi zapewniających wsparcie modlitewne z tzw. Praybusa z biskupem Piotrem Gregerem. Na dziedzińcu kurii diecezjalnej wspólnie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a bielsko-żywiecki sufragan pobłogosławił uczestnikom na drogę.

- Dziś chcemy w sposób szczególny polecić Panu Bogu w modlitwie wasze pielgrzymowanie, to wszystko, co was czeka po drodze. Prosimy o bezpieczeństwo, o liczne duchowe owoce tego pielgrzymowania, oby to, co przed wami, na trwałe wpisało się w wasze serca i było inspiracją do kolejnych pielgrzymowań nie tylko tej grupy, ale i innych ludzi - mówił bp Greger.

Żywiecki wikariusz, ks. Grzegorz Kierpiec, twórca projektu "Rozkręć Wiarę", wyjaśnia KAI, że pielgrzymka ta jest formą ewangelizowania w nowy sposób. - Wiem, że to nie zrzesza wielkiej liczby ludzi, ale inspiruje wielu, bo dużo o nas słychać w mediach. W trakcie pielgrzymki wiele osób będzie czytało nasze posty, w których nie zabraknie przede wszystkim Słowa Bożego - dodaje.

Każdego dnia na stronie internetowej www.rozkrecwiare.pl będą pojawiać się relacje z wyjazdu. Warto również śledzić profil na Facebook'u - www.facebook.com/rozkrecwiare.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.