Wiadomości

  • 16 lipca 2014
  • wyświetleń: 1522

Rowerem bezpiecznie do celu

Ponad 300 pasjonatów jazdy na dwóch kółkach wzięło udział w 15 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bystrej. W przedsięwzięciu uczestniczyli także policjanci z drogówki, dla których spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

Podczas tegorocznej trasy rajdu rowerzyści mieli do pokonania około 17 km trasę, która została podzielona na dwa etapy. Pierwszy liczący 8.1 km rozpoczynał się w Bystrej, przez Wilkowice i Meszną, aż do Buczkowic, gdzie zaplanowano półmetek imprezy. Podczas drugiego etapu, liczącego ok. 8.5 km rowerzyści, przez Meszną powrócili do Domu Strażaka w Bystrej.

rower
Policyjna prelekcja w Bystrej · fot. KMP Bielsko-Biała


W czasie spotkania, w ramach akcji edukacyjnej "Rowerem bezpiecznie do celu", policjanci omówili zagrożenia jakie mogą spotkać kierujących jednośladami. Poruszono problem odpowiedniej widoczności na drodze oraz przypomniano też o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. W czasie imprezy amatorzy jazdy na dwóch kółkach mogli uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodszym uczestnikom rozdano elementy odblaskowe

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.