bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2014
  • wyświetleń: 1964

Bielsko-Biała wysoko w rankingu

Miasto Bielsko-Biała znalazło się na 16. miejscu wśród polskich samorządów w najnowszym rankingu opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Kapituła, na czele której stał prof. Jerzy Buzek, przy ocenie samorządów brała pod uwagę m.in. ich innowacyjność oraz wykorzystanie środków unijnych. Wśród miast na prawach powiatu Bielsko-Biała zajęło 16. miejsce w kraju, uzyskując 66,29 punktów (awans z 27. miejsca w 2013 r.).

kominy elektrociepłownia
Stolica Podbeskidzia awansowała od 11 miejsc · fot. bielsko.tv


Laury dla najlepszych zostały przyznane w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Wśród miast, w których najwięcej się inwestuje dzięki środkom unijnym, Bielsko-Biała zajęło 20. miejsce w kraju. Natomiast wśród miast na prawach powiatu w kategorii "innowacyjność", nasze miasto uplasowało się na 24 pozycji.

W tegorocznym rankingu w kategorii miast na prawach powiatu zwyciężył Gdańsk. Krasnystaw był najlepszy wśród gmin miejskich oraz wiejsko-miejskich, a Świdnica - wiejskich.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.