bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2014
  • wyświetleń: 2210

Dwie kobiety oszukały 86-latka

Blisko 50 tys. zł stracił 86-letni mężczyzna, który chciał pomóc nieznajomym kobietom. Oszustki utrzymywały, że nie mają pieniędzy na jedzenie. Mężczyzna zaprosił je do mieszkania i został okradziony.

W środę do drzwi mieszkania przy ul. Bogusławskiego zapukała nieznajoma kobieta, która poprosiła starszego mężczyznę o pomoc twierdząc, że nie ma pieniędzy na jedzenie. Przez chwilę z nim rozmawiała wmawiając, że potrzebuje też gotówki na bilet powrotny do Czech.

Mężczyzna zlitował się i przekazał jej 50 złotych. W tej samej chwili do mieszkania weszła jej koleżanka. Zaoferowała starszemu mężczyźnie do sprzedaży koce i chusty w promocyjnych cenach. Kobieta demonstrowała je w taki sposób, że zasłaniała widok na pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. Sprawczynie wykorzystały moment nieuwagi mężczyzny i skradły jego oszczędności.

Pokrzywdzony zapamiętał, że obie kobiety miały ciemną karnację i czarne włosy. Młodsza z nich mogła mieć około 25 lat, natomiast starsza 50 lat.

Wszelkie informacje o sprawczyniach tej kradzieży prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, nr alarmowe 997, 112.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.