bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2014
  • wyświetleń: 3639

Kierunki ATH wyróżnione

Aż trzy kierunki studiów na ATH - najwięcej w zestawieniu - zostały wyróżnione w raporcie "Ocena jakości i skuteczności wsparcia kierunków zamawianych", przygotowanym na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W raporcie wskazano na prowadzone na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki ATH informatykę, automatykę i robotykę oraz mechanikę i budowę maszyn. Przypomnijmy, że kierunki zamawiane to projekty finansowego wsparcia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego tych studiów, które są szczególnie cenne dla gospodarki, głównie inżynierskich.

ATH
W raporcie doceniono aż trzy kierunki studiów na ATH · fot. ATH Bielsko-Biała


- Raport potwierdza, że dobrze wykorzystaliśmy otrzymane fundusze, dając stypendia, kupując sprzęt laboratoryjny, organizując dodatkowe zajęcia oraz praktyki dla studentów. Dziś widać, że nasi absolwenci dobrze sobie radzą na rynku pracy - mówi rektor uczelni prof. Ryszard Barcik.

Bielska Akademia zdobyła dofinansowanie także na budownictwo i inżynierię środowiska. Jak wyjaśnia dr inż. Dorota Więcek, prodziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH, raport dla NCBiR powstał poprzez wieloetapowe badania. M.in. wszyscy kierownicy projektów kierunków zamawianych w Polsce wypełnili obszerną ankietę, która zamieszczona jest na końcu tego raportu. Na tej podstawie wybrano sześć projektów, wyróżniających się dobrymi praktykami. Dotyczy to m.in. współpracy uczelni z pracodawcami oraz innych form działalności.

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jako szczegółowy przykład dobrych praktyk (case study) została opisana obok AGH oraz Politechniki Białostockiej. Co ważne, w opisie przypadku dobrych praktyk uwzględniano nie tylko wypowiedzi reprezentantów uczelni, ale i pracodawców oraz studentów tych kierunków, losowo wybranych. To ich oceny miały główny wpływ na pozycję bielskiej uczelni w raporcie.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.