bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2014
  • wyświetleń: 2850

Trzy nowe radiowozy dla policji

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dotarło 7 radiowozów marki Kia Cee’d. Jest to pierwsza partia z 278 samochodów przeznaczonych dla komend na terenie całego kraju. Trzy sztuki koreańskiego pojazdu trafią do Bielska-Białej.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach realizuje przetarg na zakup 278 radiowozów dla komend policji w całym kraju. Z całej puli śląscy policjanci zostaną zaopatrzeni w 55 aut. Zgodnie z warunkami umowy, dealer zamówione samochody dostarczy do czterech komend wojewódzkich - w Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Komendy Stołecznej w Warszawie, z których to zostaną one rozdysponowane do ostatecznych odbiorców.

Nowe radiowozy dla policjantów · fot. policja.pl


W czwartek warszawski przedstawiciel Kia Motors Polska, który wykonuje umowę, dostarczył pierwszą partię 7 samochodów marki Kia Cee’d SW 1.6GDI do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Samochody te mają mocne silniki oraz bogate wyposażenie, aby policjanci mogli sprawnie i szybko, a zarazem bezpiecznie wykonywać postawione przed nimi zadania.

W województwie śląskim nowe radiowozy trafią w pierwszej kolejności do tych komend miejskich i powiatowych, które uzyskały od samorządów wsparcie finansowe na zakup pojazdów. Najwięcej, bo 8 radiowozów, trafi do Katowic. Po 4 otrzymają komendy z Będzina i Cieszyna, a po 3 radiowozy zasilą jednostki w Bielsku-Białej, Wodzisławiu Śląskim, Tarnowskich Górach i Zabrzu.

ab / bielsko.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.