bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2014
  • wyświetleń: 10891

Zniszczył cenny ładunek - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej kierowca ciągnika siodłowego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w baner stacji benzynowej. W wyniku zderzenia z wyświetlaczem cen paliwa z naczepy wysypał się ładunek - kartony z winem musującym.

W wyniku zdarzenia naczepa ciągnika wraz z przewożonym towarem uległa zniszczeniu. Ciężarówka przewoziła wino w opakowaniach kartonowych w ilości ok. 20 ton. Cały towar (częściowo uszkodzony) zabezpieczono i przeładowano na podstawiony przez przewoźnika transport zastępczy.

Stracił cenny ładunek - 09.07.2014 · fot. bielsko.info


Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu paliwa ze zbiornika ciągnika siodłowego w ilości ok. 50 litrów, a także usunięciu z drogi znacznej ilości ziemi. Przez dłuższy czas pas ruchu w stronę Czechowic-Dziedzic był zablokowany, policja zorganizowała objazdy.

Podczas kolizji doszło do uszkodzenia podświetlanego baneru reklamowego pokazującego aktualne ceny paliwa (wys. ok. 8m) o konstrukcji stalowej osadzonej na fundamencie żelbetowym. W związku z powyższym zaistniała konieczność poinformowania Inspektora Nadzoru Budowlanego celem oceny ryzyka ewentualnego zwalenia się ww. obiektu w niekontrolowany sposób.

Inspektor ustaliła, że fundament reklamy uległ uszkodzeniu, co skutkowało wydaniem zalecenia o zamknięciu wjazdu na stację paliw LOTOS w okolicy baneru reklamowego oraz zamknięcie parkingu na obszarze od tablicy do czasu demontażu reklamy przez administratora obiektu.

Strażacy zakończyli działania po blisko siedmiu godzinach. W działaniach wzięły udział 4 zastępy z PSP, a także przedstawiciele służb współdziałających, m.in. pogotowie ratunkowe i energetyczne, policja, Inspektor Nadzoru Budowlanego.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj