bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2014
  • wyświetleń: 2961

Wstępny raport wypadku lotniczego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Znamy już wstępny raport wypadku samolotu w Aleksandrowicach. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych orzekła, że samolot leciał zbyt wolno, przez co doszło do przeciągnięcia i korkociągu.

Raport zawiera jedynie wstępną informację o zdarzeniu lotniczym, przekazywaną nie później niż 30 dni od dnia otrzymania informacji o zdarzeniu. Na pełen raport będziemy musieli jeszcze poczekać.

Eksperci odtworzyli kolejność zdarzeń, jakie miały miejsce podczas feralnego lotu, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby:

W dniu 31.05.2014 roku z lotniska w Bielsku - Aleksandrowicach EPBA do lotu sprawdzającego wystartował samolot C-150 o znakach SP-ATD. Przed lotem załoga ustaliła z dyrektorem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, że w trakcie lotu po kręgu, załoga będzie wykonywała krążenie w rejonie czwartego zakrętu lewego kręgu i wykona zdjęcia festynu odbywającego się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 6. W trakcie drugiego okrążenia, wykonywanego z małą prędkością i na małej wysokości, samolot został przeciągnięty i wpadł w korkociąg. Po wykonaniu około półtorej zwitki korkociągu nastąpiło zderzenia samolotu z ziemią na terenie zwartej zabudowy jednorodzinnej. Po zderzeniu samolotu z ziemią świadkowie próbowali ratować załogę, jednak wyciek paliwa z uszkodzonej instalacji paliwowej spowodował zapalenie się samolotu i wybuch paliwa w jego zbiornikach. Samolot uległ całkowitemu zniszczeniu a załoga poniosła śmierć na miejscu.


ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj