Wiadomości

  • 3 lipca 2014
  • wyświetleń: 2626

Rynek przestanie być drogą?

Bielski Rynek jest formalnie drogą publiczną. Utrudnia to organizację przedsięwzięć kulturalnych, nakładając na organizatorów wiele obciążeń formalnych. Radna Grażyna Staniszewska apeluje, aby zmienić status centralnego placu na Starówce.

- Rynek mógłby tętnić życiem i być bezpiecznym miejscem wielu ciekawych imprez, zwłaszcza w sezonie letnim we współpracy ze zlokalizowanymi tam kawiarniami i restauracjami - tłumaczy w swojej interpelacji radna Grażyna Staniszewska.

rynek
Rynek w Bielsku-Białej · fot. bielsko.tv


Była Europarlamentarzystka dodała również, że podobną zmianę rada miejska zatwierdziła w stosunku do placu Bolesława Chrobrego. - Warto byłoby też korzyścią dla wszystkich zrównać oba place pod kątem kategorii formalnej - dodaje niezrzeszona radna.

Prezydent Jacek Krywult odpowiedział na czerwcowej sesji, że temat zostanie rozeznany i być może sprawę uda się szybko załatwić.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.