bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2014
  • wyświetleń: 1584

Wpadli za kradzież butelki wódki

Policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę oraz trzech jej wspólników w wieku od 17 do 27 lat, którzy z jednego ze sklepów na os. Złote Łany skradli butelkę alkoholu, a gdy personel usiłował udaremnić kradzież, sprawcy użyli przemocy wobec ekspedientki i uciekli.

Dyżurny KMP w Bielsku-Białej został powiadomiony o zdarzeniu we wtorek ok. godz. 16.00. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów. W wyniku pościgu policjanci zatrzymali wszystkie osoby, które brały udział w przestępstwie. Jak się okazało sprawcy byli nietrzeźwi - mieli od 1 do 3 promila alkoholu we krwi.

Jak ustalono, jeden ze sprawców został zatrzymany przez obsługę sklepu w chwili kradzieży. Chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionej butelki wódki, jego kompan wykręcił ręce pracownicy sklepu, co umożliwiło im ucieczkę. Dzielna ekspedientka nie doznała obrażeń ciała.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą śledczy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej. W dniu dzisiejszym sprawcom zostaną przedstawione zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej, za co grozić im może kara nawet do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.