bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2014
  • wyświetleń: 5069

Podziemnych parkingów nie będzie

Problem z miejscami parkingowymi w centrum Bielska-Białej jest ciągle nierozwiązany. Choć kilka lat temu miasto chciało razem z prywatnymi inwestorami wybudować kilka wielopoziomowych parkingów, żaden z potencjalnych operatorów nie zdecydował się na realizację inwestycji.

Według założeń urzędników w mieście miały powstać cztery wielopoziomowe parkingi: w rejonie Sądu Okręgowego przy ul. Kopernika, na placu Wojska Polskiego, przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i PCK oraz na rogu ulic Sienkiewicza i Słowackiego. Wielopoziomowe parkingi miały być budowane na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Choć na horyzoncie pojawili się potencjalni inwestorzy, żaden z nich nie podjął się realizacji zadania.

parking sfera
Podziemny parking w Galerii Sfera - trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie miasta bez prywatnego parkingu w centrum handlowo-rozrywkowym... · fot. bielsko.info


- Problem miejsc parkingowych pozostał. Dotyka on szczególnie mieszkańców centrum miasta. Czy gmina rozważa budowę parkingów wielopoziomowych z budżetu miasta - pytała na czerwcowej sesji radna Katarzyna Balicka.

Prezydent Jacek Krywult zaznaczył, że miasta nie stać na budowę parkingów ze środków własnych. - W niedługim czasie będziemy myśleć o parkingach jednopoziomowych. Jeden planujemy wybudować w rejonie ulicy Broniewskiego, drugi na rogu ulic Kopernika i Cieszyńskiej - mówił gospodarz miasta.

Jacek Krywult podkreślił także, że zna tylko jedno miasto, w którym udało się wybudować parking na zasadzie porozumienia publiczno-prywatnego. - W Krakowie udało się taki parking kiedyś zbudować. Nie znam więcej miast, które zrobiłyby taki parking na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego - dodał prezydent Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.