Wiadomości

  • 1 lipca 2014
  • wyświetleń: 2225

Policja podsumowała weekend

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów - tak wyglądał miniony weekend dla bielskich policjantów, którzy przeprowadzili akcję "Bezpieczny weekend" na drogach Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego.

Na bielskich drogach - podobnie jak w poprzedni weekend - nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, w którym ktokolwiek straciłby życie. Doszło natomiast do 27 kolizji, a w 15 przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom dowody rejestracyjne pojazdów.

Policjanci zatrzymali także 13 nietrzeźwych kierujących. Między innymi w niedzielę, ok. godz. 2.40 w Bielsku-Białej zatrzymano 29-latka, który spowodował kolizję, prowadząc pojazd Fiat Seicento mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Zatrzymany, jak i inni nietrzeźwi kierowcy stracili już swoje prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia. Nakładano także mandaty karne na kierujących i pasażerów, którzy nie stosowali się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Do działań - w okresie od piątku do niedzieli - zaangażowano łącznie ponad 180 policjantów. Wzięli w nich także udział funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Żandrmerii Wojskowej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.