bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4997

150-lat Szkoły Przemysłowej

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej pierwszego polskiego dyrektora Państwowej Szkoły Przemysłowej - Jerzego Stonawskiego dała przedsmak nadchodzących obchodów jubileuszowych, zaplanowanych w BSP na październik tego roku.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości reprezentujących władze miejskie i oświatowe. Byli absolwenci Szkoły reprezentujący trzy pokolenia uczniów bielskiej "Przemysłówki", ale bez wątpienia najbardziej wzruszające było to, że na uroczystość przybyła córka dyrektora Stonawskiego, pani Zofia Stonawska, która krótko opowiedziała o swoich wspomnieniach z dzieciństwa i przybliżyła sylwetkę Dyrektora, ukazując go od strony najbardziej prywatnej.

150-lat Szkoły Przemysłowej - 27.06.2014 · fot. UM Bielsko-Biała


Druga cześć uroczystości przeniosła się z pięknego westybulu BSP do sali gimnastycznej. Młodzież i cała szkolna społeczność mogła sobie tu przypomnieć biogramy dwu wybitnych pracowników PSP dzięki wykładowi Rafała Butora. A, że był to dzień zakończenia Roku Szkolnego, po tych wspomnieniach i wzruszeniach przyszedł czas na świadectwa dla najlepszych uczniów, dyplomy i nagrody.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.