bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2362

Festyn na rzecz budowy hospicjum

Za nami:

21 czerwca w godz. 15.00-21.00 w Parku Słowackiego odbędzie się 2. Festyn dla hospicjum. Wszystkie pieniądze pozyskane podczas imprezy zostaną przeznaczone na dokończenie budowy Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Zdrojowej.

festyn hospicjum


Program festynu to atrakcje kulturalne, sportowe i dobra gastronomia w plenerze. Na scenie będą pojawiać się tancerze z programem nowoczesnym, egzotycznym (taniec brzucha) i regionalnym - Zespół Klimczok ze Szczyrku, który obiecuje, że porwie publiczność do zabawy wykorzystując starodawne zabawy ludowe. Najmłodszymi zajmie się Artystyczna Grupa Klaunów z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Młoda publiczność zobaczy także spektakl Teatru "Kwadryga", a mali sympatycy czworonogów będą mogli podziwiać umiejętności psa policyjnego. Amatorzy sportu mogą wziąć udział w otwartych zajęciach z koszykówki lub przyjrzeć się z bliska swoim utalentowanym rówieśnikom z kilku bielskich klubów sportowych.

Ok. godz. 15.00 w Parku Słowackiego pojawią się rowerzyści rajdu "Przez Polskę dla polskich hospicjów" organizowanego przez Fundację Babci Aliny. W tym roku Fundacja po raz kolejny wsparła finansowo budowę bielskiego hospicjum, a materialnie (specjalistyczny sprzęt) - Hospicjum Domowe św. Kamila w Bielsku-Białej. Stąd apel wolontariuszy hospicyjnych o udział bielszczan w bielskim odcinku rajdu. Rozpocznie się on o godz. 14.00 w Cygańskim Lesie przy ostatnim przystanku autobusu nr 1 (21 czerwca). Wraz z peletonem rajdu, który od 14 czerwca jedzie przez Polskę i odwiedza kolejne hospicja, bielszczanie będą mogli przejechać wspólnie ok. 10 km i zakończyć przejażdżkę na festynie w Parku Słowackiego.

Piknik to także szczególna okazja dla seniorów, aby pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wybrać indywidualny zestaw codziennych ćwiczeń. Młodzi, dorośli i dojrzali mogą wziąć udział w teście wytrzymałościowym Coopera lub zmierzyć tkankę tłuszczową. Równolegle do pikniku na boisku trwać będzie turniej piłkarski pomiędzy drużynami: lekarzy, strażaków, samorządowców, policjantów, księży i nauczycieli.

Nie zabraknie smacznych dań i wypieków domowej roboty. Będzie również loteria, gdzie każdy los to wygrana. Dobry humor zapewni Kabaret TON w składzie: Piotr Skucha, Olga Łasak, Juliusz Wątroba, Błażej Olma oraz Grażyna Węglińska - Dumonteil z piosenką francuską.

Festyn zamknie potańcówka - dyskoteka.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.