bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4763

Nowe specjalności na ATH

Ruszyła elektroniczna rekrutacja na studia w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Na kandydatów czeka 3,4 tys. miejsc na 16 kierunkach studiów.

Od nowego roku akademickiego na studiach magisterskich na filologii angielskiej uruchomiona zostanie nowa specjalizacja, tłumaczeniowa. To druga specjalizacja, obok nauczycielskiej, jaką mogą wybrać studenci anglistyki. Nowe propozycja skierowana jest w pierwszej kolejności do absolwentów studiów pierwszego stopnia (licencjackich) anglistyki, ale także do absolwentów innych kierunków i specjalności o profilu humanistycznym, którzy spełniają wymogi, dotyczące znajomości języka angielskiego.

ath studenci
Studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej · fot. Lucjusz Cykarski / ATH Bielsko-Biała


Kolejną nowością - również związaną z językiem angielskim - będą magisterskie studia na kierunku zarządzanie na specjalności "zarządzanie międzynarodowe". Studia te jako "International management" prowadzone będą w całości w języku angielskim.

- Dyplom ukończenia studiów "International management" w języku angielskim będzie nie tylko potwierdzeniem uzyskania kwalifikacji zawodowych z zakresu zarządzania, ale także kompetencji językowych. To stanowi niewątpliwie dodatkowy atut, uznawany przez potencjalnych pracodawców - wyjaśnia rektor uczelni prof. Ryszard Barcik.

Studia skierowane są do studentów wszystkich kierunków studiów, zarówno polskich studentów, jak i zagranicznych, przyjeżdżających do Akademii w ramach wymiany międzynarodowej.

W nadchodzącym roku akademickim po raz pierwszy na ATH studenci studiów magisterskich na polonistyce będą mogli wybrać specjalność "projektowanie komunikacji (communication design)". To propozycja dla tych miłośników ojczystego języka, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę zarówno z teorii, jak i praktyki komunikowania społecznego, sposobów oddziaływania przekazu multimedialnego, czy projektowania wizerunku instytucji lub firm. Cały czas studenci filologii polskiej mogą wybierać również specjalność nauczycielską.

Z kolei dla absolwentów studiów na kierunkach technicznych, w nowym roku akademickim ATH przygotowała studia doktoranckie na kierunku "budowa i eksploatacja maszyn".

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.