Wiadomości

  • 5 czerwca 2014
  • 8 lipca 2014
  • wyświetleń: 6964

Familijny musical "Skarb" - zdjęcia

18 czerwca na Dużej Scenie Teatru Polskiego odbyła się prapremiera widowiska muzycznego "Skarb". W spektaklu wzięły udział dzieci i młodzieży, które przez dziewięć miesięcy brały udział w pozaszkolnych warsztatach artystycznych z zakresu teatru, tańca i muzyki.

W przedstawieniu bierze udział ponad dwudziestu młodych aktorów w wieku od 7 do 17 lat, którzy przygotowywali się do spektaklu pod okiem profesjonalistów. Obok nich na scenie występują zawodowi artyści na stałe związani z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a zarazem instruktorzy teatralni i taneczni. Opiekę reżyserską nad spektaklem objął Rafał Sawicki - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Autorski scenariusz spektaklu, pełen jest barwnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. Widowisko dopełniają piosenki autorstwa Krzysztofa Maciejowskiego oraz choreografia Katarzyny Zielonki. Autorką kostiumów do przedstawienia jest projektantka mody Natasha Pavluchenko, zaś stroną scenograficzną zajmują się adepci Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej pod okiem scenografa filmowego i teatralnego - Grzegorza Policińskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z przygotowań do spektaklu oraz z samego spektaklu.

Przygotowania do spektaklu "Skarb" · fot. Ewa Sowa, Tomasz Owczarek


Prapremiera spektaklu "Skarb", 18 czerwiec 2014 r. · fot. Ewa Sowa, Tomasz Owczarek


Sztuka pt. "Skarb" to historia Róży i Janka. Chłopiec i dziewczynka przychodzą na świat tej samej nocy. Róża jest córką zamożnego jubilera, Janek zaś podrzutkiem, który trafia pod drzwi sierocińca. Róża, która jest oczkiem w głowie swojego ojca otrzymuje najstaranniejsze wychowanie, zaś Jaś - mały łobuziak z ogromną fantazją jest utrapieniem sióstr zakonnych, które prowadzą sierociniec.

Dzieci spotykają się przypadkiem i udają się potajemnie na poszukiwanie skarbu, który połączy ich na całe życie. Los jednak przez lata nieustannie ich rozdziela, a różnica w pochodzeniu nie pozwala im być razem. Miłość rozkwita w wieku dojrzewania wraz ze świadomością tego, jak skonstruowany jest świat. W końcu Róża i Janek jako młodzi ludzie po wielu perypetiach i zabawnych zawirowaniach fabularnych rozumieją, co w ich życiu jest naprawdę ważne, co jest owym rzeczonym "skarbem".

lik, BM / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj