bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2463

Wyrzucił swojego psa przez okno

Para bielszczan zamiast troszczyć się o swojego czworonoga, wolała znęcać się nad tym bezbronnym i ufnym zwierzęciem. Sprawca wyrzucił swojego psa przez okno, co skończyło się złamaniem łapy i obrażeniami wewnętrznymi.

Sprawa być może nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie wrażliwe serce jednej z sąsiadek bezwzględnej pary. Kobieta co jakiś czas zwracała uwagę sprawcom na to, że w niewłaściwy sposób dbają o swojego psa. Mimo, że kilka razy słyszała pod swoim adresem groźby pobicia, a nawet śmierci, zdecydowała się powiadomić policjantów o znęcaniu się nad zwierzęciem.

policja
66-letnia kobieta i jej 53-letni partner zostali zatrzymani · fot. KMP Bielsko-Biała


Miarka przebrała się po ostatnim incydencie, gdy sąsiad wyrzucił psa przez okno. Wezwani na miejsce policjanci i lekarz weterynarii nie mieli wątpliwości, że para znęcała się nad zwierzęciem, które było wychudzone i zaniedbane. Nosiło ślady pobicia. Mało tego, pies miał złamaną łapę i zakrwawioną głowę. Lekarz weterynarii zaopiekował się nim i zaopatrzył mu rany.

66-letnia kobieta i jej 53-letni partner zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości sprawczyni dało wynik ponad 0,5 promila alkoholu. Jej konkubent miał o promil więcej. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

W środę usłyszeli zarzuty. Za groźby kierowane wobec sąsiadki oraz znęcanie się nad zwierzęciem mogą im teraz grozić nawet do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.