bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2176

Zajęcia komputerowe dla seniorów

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej bierze udział w projekcie "Cyfrowe korzenie", który ma charakter edukacyjny i skierowany jest do seniorów zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

W trakcie spotkań uczestnicy będą zgłębiali historię swojej rodziny i szukali informacji o pochodzeniu, a także przeszłości zawodowej przodków. Będzie to nie tylko wycieczka do korzeni, ale również podróż kulturowa, odkrywająca przed seniorami wiadomości o miejscu ich zamieszkania.

cyfrowe korzenie


Seniorzy będą uczyli się zdobywać i opracowywać informacje, m.in. za pomocą Internetu. Archiwiści pomogą uczestnikom odnaleźć wiadomości umożliwiające stworzenie drzewa genealogicznego. Dzięki warsztatom z fotografem seniorzy zapoznają się z obsługą sprzętu fotograficznego i możliwościami wykorzystania go w trakcie tworzenia drzewa genealogicznego.

Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w Dziale Udostępniania Zbiorów dla Dorosłych lub pod numerem 822-82-21 wew. 234.

---

Projekt "Cyfrowe korzenie" realizowany jest przy współpracy Archiwum Państwowego w Katowicach, Stowarzyszenia Miasta w Internecie oraz Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

BM / bielsko.info
źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.