bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2014
  • wyświetleń: 7858

Trzecie miejsce ratowników

Zespół Ratownictwa Medycznego reprezentujący Bielskie Pogotowie Ratunkowe zajął III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Podlaskiej w Ratownictwie Medycznym.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 28 - 31 maja 2014 roku w Białowieży.
Zespół w składzie ratownik medyczny Michał Ćwiertnia, ratownik medyczny Tomasz Ilczak oraz ratownik medyczny Arkadiusz Stasicki musiał sprawdzić się w 9 zadaniach: 8 medycznych i 1 sprawnościowym.

pogotowie ratunkowe Bielsko
Bielscy ratownicy zajęli trzecie miejsce w zawodach · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe


W zadaniach oceniane było prawidłowe wykonywanie medycznych czynności ratunkowych oraz znajomość najnowszych wytycznych i algorytmów postępowania. Organizatorzy przygotowali pozorację 2 wypadków samochodowych. Jeden z nich miał miejsce w lesie, nocą. Dojściem do zadania był kilometrowy marsz na czas z całym sprzętem podczas intensywnych opadów deszczu.

Pozostałe zadania polegały na pomocy pacjentom z zawałem mięśnia sercowego, nagłym zatrzymaniem krążenia, udarem mózgu, wstrząsem krwotocznym, cukrzycą oraz odebraniem porodu w miejscu publicznym - wejście do urzędu gminy.W jednym z zadań należało rozpoznać pacjenta pediatrycznego z zespołem dziecka maltretowanego.

W dwóch zadaniach ZRM z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego zdobył największą liczbę punktów ze wszystkich zespołów. W zawodach udział brało 19 Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski oraz 1 zespół z Białorusi.

Klasyfikacja generalna:
1. SP ZOZ w Kolbuszowej
2. SP ZOZ MSW im. sierż. G. Załogi w Katowicach
3. Bielskie Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.