bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2014
  • wyświetleń: 2632

100 złotych za czerwone światło

W czwartek policjanci z drogówki bacznie przyglądali się poczynaniom pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Nie obyło się bez bez mandatów.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z bielskiego pododdziału prewencji i strażników miejskich zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Najczęściej popełnianymi przez nich wykroczeniami było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle.

mandat
Skontrolowano ponad 100 pieszych, 56 ukarano za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. · fot. KMP Bielsko-Biała


Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić stuzłotowy mandat. Przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym "kosztowało" go połowę tej kwoty.

W czasie czwartkowych działań policjanci zwracali uwagę nie tylko na karygodne zachowania pieszych, ale i kierowców. Kilku z nich, którzy w rażący sposób naruszali bezpieczeństwo pieszych ukarano mandatami. Wśród popełnianych przez kierowców wykroczeń dominowało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Kierowca, który nie zważając na przechodnia nie ustąpi mu pierwszeństwa na przejściu naraża się na mandat w wysokości 350 złotych, a dodatkowo na jego konto wpisywanych jest 8 punktów karnych. Nie wspominając o zagrożeniu jakie powoduje - narażając pieszego na potrącenie i dotkliwe obrażenia ciała, które niejednokrotnie kończą się tragiczne.

Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.