Wiadomości

  • 30 maja 2014
  • 9 czerwca 2014
  • wyświetleń: 5315

Nauka w pełnym słońcu - zdjęcia

XV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki przyciągnął na Błonia tłumy żądnych wiedzy bielszczan. Przepiękna pogoda i muzyka płynąca ze sceny sprzyjały zgłębianiu tajników wielu dziedzin nauki w relaksującej atmosferze.

Sobota była drugim dniem tegorocznego festiwalu nauki i sztuki. Większość imprez została zaplanowana w kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej na Błoniach.

Festiwal Nauki i Sztuki 2014 · fot. ATH Bielsko-Biała


Dzień pełen atrakcji zaczął się od powitania rektora, zaraz potem można było nauczyć zbadać swoje parametry, m.in. zawartość cukru i ciśnienie, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, tworzenia wielkich baniek mydlanych, roztrzaskiwania twardych, bo zmrożonych na kość, kwiatów, czy w końcu pomysłowego kolorowania koszulek, zademonstrowanych przez studentki odzieżownictwa ATH na kierunku włókiennictwo.

Młodsi uczestnicy byli zachwyceni pokazem tresury wielkich i łagodnych psów, terenowym wozem bojowym oraz warsztatami z animacji poprowadzonymi przez Studio Filmów Rysunkowych. Część imprez festiwalu odbyła się na bielskim rynku, m.in. demonstracje szybowców i konstrukcji lotniczych.

Wieczorem na Błoniach organizatorzy zaplanowali koncerty muzyczne, m.in. "Niegrzeczne piosenki", a także występy zespołów "Besquidians", "Recycling Band" oarz "Dust".

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.