Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2014
  • wyświetleń: 2073

Pomoc dla zalanego Kragujevaca

Na Bałkanach trwa liczenie strat po największej powodzi w ostatnim stuleciu. Kataklizm nie ominął serbskiego Kragujevaca - miasta partnerskiego stolicy Podbeskidzia. Radny Przemysław Drabek zaproponował, aby zorganizować pomoc dla mieszkańców Kragujevaca.

Podczas majowej sesji wiceprzewodniczący rady miejskiej zaproponował, aby rozpocząć zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców Kragujevaca i miejscowości ościennych.

- Trzeba wykonać telefon do Serbii i zapytać jakie aktualnie mają potrzeby i czy w ogóle możemy im pomóc. Na pewno mieszkańcy Bielska-Białej chętnie włączyliby się w taką akcję, tylko miasto musi ją zorganizować - mówił radny Przemysław Drabek.

Prezydent Jacek Krywult zapewnił, że rozezna temat.

---

Serbskie media informują, że tegoroczna powódź była największą spośród wszystkich, które zostały odnotowane historycznych źródłach. Według ostatecznych danych powódź w Serbii spowodowała śmierć 51-osób. Tysiące mieszkańców straciły dobytek całego życia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.