bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2014
  • wyświetleń: 6983

Pijany ksiądz spowodował kolizję

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Proboszcz parafii w Jasienicy wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jakby tego było mało kapłan spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Reklama

Do zdarzenia doszło na parkingu przed Urzędem Gminy w Jasienicy. Jak informuje oficer prasowy bielskiej policji policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy Hondy, który doprowadził do kolizji z samochodem marki Renault.

- Chwilę później policjanci zatrzymali sprawcę kolizji. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Jasienicy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu teraz do dwóch lat więzienia - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz.

O zdarzeniu został już poinformowany biskup diecezji bielsko-żywieckiej. - Ksiądz biskup czeka na protokół policji w tej sprawie i zapowiada, że natychmiast po ustaleniu ostatecznej wersji wydarzeń na pewno sprawa nie pozostanie bez echa - tłumaczy rzecznik kurii bielsko-żywieckiej, ks. Jacek Pędziwiatr.

Oświadczenie kurii bielsko-żywieckiej w sprawie odwołania księdza proboszcza w Jasienicy:

Ks. biskup Roman Pindel przyjął rezygnację z urzędu, złożoną przez dotychczasowego proboszcza parafii św. Jerzego w Jasienicy koło Bielska-Białej i udzielił mu urlopu zdrowotnego nie powierzając przy tym żadnego innego urzędu kościelnego. Dotychczasowy ks. proboszcz ma opuścić parafię i podjąć działania w celu troski o własne zdrowie. Tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, ks. biskup zamianuje nowego administratora parafii. Do tego czasu pieczę duszpasterską nad wiernymi sprawować będzie ks. wikariusz.

Przyczyną zmian personalnych, obejmujących urząd proboszcza i administratora parafii św. Jerzego w Jasienicy koło Bielska-Białej są wydarzenia, jakie miały tutaj miejsce we wtorek 27 maja. Jak informuje policja, w godzinach popołudniowych ks. proboszcz, prowadząc samochód na terenie parafii, doprowadził do kolizji z innym pojazdem. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Ksiądz, tłumacząc się obowiązkami i brakiem czasu odjechał z miejsca zdarzenia. Godzinę później, po powrocie na plebanię, został zatrzymany przez policję. Przeprowadzono badanie, które wykazało obecność alkoholu w organizmie księdza, w ilości 1,5 promila. Policja zatrzymała jego prawo jazdy. W sprawie toczy się postępowanie.

Decyzja ks. biskupa Romana Pindla jest reakcją władz kościelnych na zdarzenie, podyktowaną troską o dobro duchowe zarówno jasienickich parafian jak i dotychczasowego ks. proboszcza. Została ona podjęta po wnikliwym zapoznaniu się z opisem wypadków, jakie miały miejsce w Jasienicy, przedstawionych przez policję oraz samego ks. proboszcza. Ks. biskup ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji i prosi o przebaczenie zarówno tych, którzy doznali szkody wyniku zdarzeń z udziałem ks. proboszcza jak również osoby, które, na ich skutek doznają cierpień lub rozterek duchowych.

Odwołany ks. proboszcz przeprasza za swoje postępowanie i deklaruje chęć współpracy z organami ścigania, badającymi sprawę oraz gotowość przyjęcia wymierzonej kary.

Ks. Jacek M. Pędziwiatr
Rzecznik Prasowy Kurii Diecezjalnej Bielsko-Żywieckiej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj