Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2014
  • wyświetleń: 2756

Nasilają się kradzieże jednośladów

Dwa jednoślady zmieniły w ciągu dwóch ostatnich dni swoich właścicieli. Pierwszy zniknął spod szkoły w Bystrej, drugi został skradziony z klatki schodowej bloku przy ul. Grondysa.

kradzież rowerów
fot. KMP Bielsko-Biała


W Bystrej przy ul. Szczyrkowskiej ze stojaka przed szkołą zginął "Giant" o wartości 900 złotych. Z kolei z korytarza bielskiego bloku przy ul. Grondysa zniknęła "damka" o wartości 800 złotych.

Pamiętajmy, że utrudnimy złodziejom "pracę" jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenia. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower. Rower można też oznakować.

Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane.

Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki” - okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.