REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2014
  • wyświetleń: 4656

Studenci ATH w zakładzie karnym

Praktyki w Zakładzie Karnym w Cieszynie to główny przedmiot umowy, jaką z tą jednostką podpisał Wydział Humanistyczno-Społeczny ATH.

Umowa o współpracy została podpisana przez dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH prof. ATH dr. hab. Marka Bernackiego i kpt. Krzysztofa Sojkę, dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie. Dotyczy w głównej mierze organizacji na terenie cieszyńskiego ośrodka obowiązkowych praktyk zawodowych dla studentów kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja, prowadzonym na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH.

więzienie
Stdenci pedagogiki resocjalizacyjnej będą odbywać praktyki w cieszyńskim Zakładzie Karnym · fot. Służba Więzienna


Inicjatorką tego bardzo cennego porozumienia, umożliwiającego studentom zapoznanie się z problematyką penitencjarną "od podszewki", była dr Joanna Skibska, p.o. kierownika Katedry Pedagogiki ATH.

Należy dodać, że Akademia Techniczno-Humanistyczna dołączyła tym samym do licznego grona podmiotów współpracujących z cieszyńskim Zakładem Karnym, takich jak Uniwersytet Śląski, Śląska Fundacja „Błękitny Krzyż” z Bielska-Białej, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie czy Chrześcijańska Fundacja "Życie i Misja" z Ustronia.

Po podpisaniu porozumienia dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego zachęcał stroną partnerską do rozpropagowania i rozważenia możliwości podjęcia studiów podyplomowych „Komunikacja kryzysowa dla służb mundurowych, medycznych i społecznych”, prowadzonych na Wydziale.

ab / bielsko.info

źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.