Wiadomości

  • 28 maja 2014
  • wyświetleń: 5294

Gra miejska ze smartfonem

W niedzielę 1 czerwca na ulicach naszego miasta odbędzie się gra miejska "Szlakiem Czarnej Ręki". Uczestnicy zabawy przeniosą się w świat dawnego Bielska.

Gra miejska "Szlakiem Czarnej Ręki" zachęca do odkrycia ciekawych zakątków i niezwykłej historii Bielska-Białej, nie bez przyczyny zwanej Małym Wiedniem. Aby wziąć w niej udział, należy zainstalować w swoim smartfonie darmową aplikację AudioTrip, dostępną na stronie audiotrip.org oraz w Sklepie Play i AppStore, wyszukać w katalogu trasę "Gra miejska Szlakiem Czarnej Ręki" i ją pobrać. Po naciśnięciu opcji "Zwiedzaj", lektor wprowadzi nas w świat dawnego Bielska, w którym seria tajemniczych wypadków skłania do działania pewnego dociekliwego wiedeńskiego redaktora.

AudioTrip posługuje się technologią GPS, dzięki czemu po pobraniu trasy nie wymaga dostępu do internetu. Aplikacja wykrywa położenie użytkownika i za pomocą wbudowanej mapy, prowadzi do pierwszego punktu gry. Tam automatycznie zostaje odtworzone nagranie zawierające część zagadki. Po zrealizowaniu tego etapu, mapa ujawnia kolejny punkt i tak aż do odkrycia tożsamości sprawców.

Zachęcamy wszystkich chętnych do pierwszego wspólnego przejścia trasy gry. Zbiórka 1 czerwca o godz.10.00 przed wejściem na dworzec PKP Bielsko-Biała Główna. Nie zapomnijcie telefonów. W zwiedzaniu znacząco pomogą wam słuchawki.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.